Rosnącą popularnością cieszy się outsourcing księgowości, gdyż jest to rozwiązanie wygodne, pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeszcze większym ułatwieniem będzie korzystanie z usług internetowego biura rachunkowego, w przypadku którego znika konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z dojazdami i bezpośrednim kontaktem z księgową. Można skorzystać z usług z dowolnego biura, łącznie z tym oddalonym od firmy o kilkaset kilometrów.

Internetowy outsourcing księgowości – czy to ma sens, co wpływa na cenę usług?

Stacjonarne biura rachunkowe to nie jedyna możliwość, obecnie cenieni są usługodawcy działający zdalnie, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z księgowym, każdorazowo przyjeżdżać osobiście do biura. W przypadku tego internetowego można liczyć na wygodę, szybkość działania, dostęp do bieżących informacji i raportów rozliczeniowych. Firmowa dokumentacja nie musi być dostarczana w tradycyjny sposób, ale wysyłana drogą elektroniczną, co jest oczywiście szybsze i tańsze. Internetowe biuro rachunkowe działa w ten sam sposób co tradycyjne, ale wszystko można z nim załatwiać zdalnie, czyli przez Internet. Dokumenty zapisywane są na nośnikach zewnętrznych, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca, są dobrze zabezpieczone, można mieć do nich wgląd w dowolnym momencie i w razie potrzeby wydrukować.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem okazuje się wybranie abonamentu, pakietu dostosowanego do potrzeb i oczekiwań danej firmy. W zależności od rodzaju i zakresu świadczonych usług, całkowity koszt będzie inny. Wpływa na niego przede wszystkim to, czy firma ma zająć się prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów lub pełną księgą rachunkową. Na wysokość kosztów usług księgowych wpływa także ilość księgowanych dokumentów każdego miesiąca, liczba zatrudnionych osób w biurze, wysokość polisy OC, usługi dodatkowe, lokalizacja biura.

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego online?

Decydując się na współpracę z internetowym biurem rachunkowym, można liczyć na świadczenie kompleksowych usług. Dotyczą one prowadzenia ksiąg rachunkowych i ewidencji oraz tworzenia wielorakich analiz, raportów i rozliczeń. Księgowi zajmą się także obliczaniem składek i świadczeń dla osób zatrudnionych w firmie. Jeśli przedsiębiorcy zależy na zaoszczędzeniu czasu i przeznaczeniu go na rozwój swojej firmy, to jak najbardziej warto zdecydować się na outsourcing usług księgowych . Nie trzeba dostarczać osobiście dokumentów do biura. Korzystanie z usług w formie abonamentu wiąże się z mniejszymi kosztami całkowitymi niż w przypadku tradycyjnego biura. Usługodawca może być reprezentantem firmy przed urzędami, co jest kolejną wygodą i ułatwieniem. Zaletą będzie też posiadanie wglądu do bieżących finansów firmy i to w dowolnym momencie.